• 15 Temmuz 2020 | Çarşamba

Akdeniz Belediyesi Zeki Ve Üstün Yetenekli Çocukları Kanatları Altına Aldı

Akdeniz Belediyesi Zeki Ve Üstün Yetenekli Çocukları Kanatları Altına Aldı

akdenizde parlayan yildizlar projesi-5

Belediyesi, “Geleceğin Parlayan Yıldızları” adıyla bir ilke daha imza atarak, ilçe sınırlarında bulunan okullarda okuyan zeki ve üstün yetenekli çocukları tespit ediyor. Mersin Üniversitesi ile işbirliğinde gerçekleşen proje ile tespit edilen zeki ve üstün yetenekli çocuklar, üniversiteye bağlı özel eğitim merkezine yönlendiriliyor.
Başkan Gültak; “Üstün yetenekli çocuklarımıza tüm imkânları sunacağız”

“İlk etapta üstün yetenekli 25 çocuk tespit edildi”

Reklam Alanı


Başkan Gültak; Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de içinde yer aldığı projenin ilk etabında, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü uzmanları tarafından Akdeniz’de 121 okulun 25’inde, üstün yetenekli 25 çocuğun tespit edilip aileleriyle görüşüldüğünü belirtti. Özel eğitim merkezlerinin önemine de dikkat çeken Başkan Gültak; “Türkiye’yi ileride yönetecek ve en iyi şekilde temsil edebilecek, bilim insanı olabilecek, yapay zekâ geliştirecek bu çocuklarımıza ulaşım desteğinin yanı sıra, ailelerinin sosyo-ekonomik durumu da dikkate alınarak; ihtiyaç duydukları kaynak kitaplar, burslar, araç-gereç ve kırtasiye malzemelerini de sağlayacağız. Üniversitemizle işbirliğinde, çocuklarımıza yol gösterip yeteneklerini geliştirmeleri amacıyla, akademik destek sağlamak ve topluma faydalı bireyler olmaları için pek çok konuda desteklerimizi sunacağız” diye konuştu.

akdenizde parlayan yildizlar projesi-4

akdenizde parlayan yildizlar projesi-4

Prof. Dr. Gündoğdu; “Üstün zekâlılarla ilgili ticari amaç gözetmeyen ilk proje”

MEÜ akademisyenlerinin, ilk etapta belirlenen 25 çocukla özel olarak ilgilenip ders vereceğini kaydeden Prof. Dr. Gündoğdu; “Üstün yetenekli çocukların her biri kendine özgü oluyor. İnternette çok da sağlıklı olmayan bilgiler olabiliyor. Bu nedenle çocuklarla ve velilerle tek tek çalışmamız gerekiyor. Çocukların sadece eğitim problemlerini değil, aynı zamanda yaşadıkları duygusal problemleri de çözmek için çaba göstereceğiz. Çünkü gerçekten de bu çocuklar, ülkemizin geleceği. Kritik değerde olan çocuklar ve yeterli eğitim ve yaklaşım görmedikleri zaman bir bölümünü maalesef kaybediyoruz. Bu çocuklar; sadece ülkemize değil, tüm dünyaya katkıda bulunabilecek çocuklardır” şeklinde konuştu.

prof. dr. mehmet hakan gundogdu

prof. dr. mehmet hakan gundogdu

 

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.