akdeniz belediyesi kurban kesim ve satış yerleri
akdeniz belediyesi kurban bayramı
tarsus su parkı
Saint Paul Otel
(BH) - BLOK HABER | Haber Girişi: 01.07.2021 - 08:42, Güncelleme: 01.07.2021 - 08:42

ATGİRMEZ SAKİNLERİ YENİ KANALİZASYON HATTINA KAVUŞACAK

 

ATGİRMEZ SAKİNLERİ YENİ KANALİZASYON HATTINA KAVUŞACAK

ATGİRMEZ SAKİNLERİ YENİ KANALİZASYON HATTINA KAVUŞACAK
MESKİ, kaliteli ve çevreci yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek, Tarsus ilçesi Atgirmez (Günyurdu) Mahallesi’ne yaklaşık 8 kilometrelik yeni kanalizasyon hattı ile Paket Atıksu Arıtma Tesisi inşa ediyor. Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak tesis sayesinde atıksular arıtılacak, içme ve kullanma suyuna yönelik kaynakların da temiz kalması sağlanacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, çevreci yatırımlar kapsamında Tarsus ilçesi Atgirmez (Günyurdu) Mahallesi’nde kanalizasyon hattı ve Paket Arıtma Tesisi imalatlarına devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla mahalle sakinlerinin yıllardır beklediği kanalizasyon altyapısı sağlanacak, Atgirmez Mahallesi daha da temiz olacak. Atgirmez Mahallesi’ne yaklaşık 8 kilometrelik kanalizasyon hattı kazandırılıyor MESKİ, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sözleşme bedeli 3 milyon 654 bin TL olan çalışmalar kapsamında MESKİ, Ø200 milimetre çapında 4 bin 824 metre, Ø300 milimetre çapında 695 metre, Ø150 milimetre çapında 2 bin 533 metre koruge boru olmak üzere toplam 8 bin 52 metre kanalizasyon hattı ile 125 adet muayene bacası ve 580 adet prefabrik parsel bacası imalatı Yerleşim yerlerinden toplanan kanalizasyon atıksuları ardışık kesikli reaktör sistemi, kum filtresi ve dezenfenksiyon ünitelerinden geçirilerek arıtılacak. İlgili mevzuat standartlarına göre arıtılacak atıksular, yaklaşık 170 metre uzunluğunda koruge boru hattı ile alıcı ortama deşarj edilecek. 3 bin kişiye hitap edecek kapasiteye sahip tesis ile 1 ayda yaklaşık 18 bin metreküp atıksu arıtılması planlanıyor. Kentsel Atıksu Arıtımı Yönetmeliği’nce belirlenen alıcı su ortamı deşarj standartlarına uygun olacak tesisin çıkış suyu karakterizasyonu ile yüzde 90 arıtma verimi sağlanması hedefleniyor.   
ATGİRMEZ SAKİNLERİ YENİ KANALİZASYON HATTINA KAVUŞACAK
<p><a href="https://www.mersinblokhaber.com/ara?q=MESK" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">MESK</a>, kaliteli ve evreci yatrmlarna bir yenisini daha ekleyerek, Tarsus ilesi Atgirmez&nbsp;(Gnyurdu) Mahallesine yaklak 8 kilometrelik yeni kanalizasyon hatt ile Paket Atksu<br /> Artma Tesisi ina ediyor. Mahalle sakinlerinin hizmetine sunulacak tesis sayesinde atksular&nbsp;artlacak, ime ve kullanma suyuna ynelik kaynaklarn da temiz kalmas salanacak. Mersin Bykehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon daresi (<a href="https://www.mersinblokhaber.com/ara?q=MESK" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">MESK</a>) Genel&nbsp;Mdrl, evreci yatrmlar kapsamnda Tarsus ilesi Atgirmez (Gnyurdu) Mahallesinde&nbsp;kanalizasyon hatt ve Paket Artma Tesisi imalatlarna devam ediyor. almalarn&nbsp;tamamlanmasyla mahalle sakinlerinin yllardr bekledii kanalizasyon altyaps salanacak,&nbsp;Atgirmez Mahallesi daha da temiz olacak.&nbsp;Atgirmez Mahallesine yaklak 8 kilometrelik kanalizasyon hatt kazandrlyor&nbsp;<a href="https://www.mersinblokhaber.com/ara?q=MESK" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">MESK</a>, Mersin Bykehir Belediye Bakan Vahap Seerin nclnde almalarna&nbsp;aralksz devam ediyor. Szleme bedeli 3 milyon 654 bin TL olan almalar kapsamnda<br /> <a href="https://www.mersinblokhaber.com/ara?q=MESK" class="text-dark font-weight-bold" target="_blank">MESK</a>, 200 milimetre apnda 4 bin 824 metre, 300 milimetre apnda 695 metre, 150&nbsp;milimetre apnda 2 bin 533 metre koruge boru olmak zere toplam 8 bin 52 metre&nbsp;kanalizasyon hatt ile 125 adet muayene bacas ve 580 adet prefabrik parsel bacas imalat&nbsp;Yerleim yerlerinden toplanan kanalizasyon atksular ardk kesikli reaktr sistemi, kum&nbsp;filtresi ve dezenfenksiyon nitelerinden geirilerek artlacak. lgili mevzuat standartlarna&nbsp;gre artlacak atksular, yaklak 170 metre uzunluunda koruge boru hatt ile alc ortama&nbsp;dearj edilecek. 3 bin kiiye hitap edecek kapasiteye sahip tesis ile 1 ayda yaklak 18 bin<br /> metrekp atksu artlmas planlanyor.&nbsp;Kentsel Atksu Artm Ynetmeliince belirlenen alc su ortam dearj standartlarna uygun&nbsp;olacak tesisin k suyu karakterizasyonu ile yzde 90 artma verimi salanmas<br /> hedefleniyor.&nbsp;<br /> &nbsp;</p>

Mersin HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersinblokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.