• 20 Eylül 2019 | Cuma

Babalar Günü ne zaman? En Güzel Babalar Günü Hediye Önerileri

Babalar Günü ne zaman? En Güzel Babalar Günü Hediye Önerileri

Babalar günü için geri sayım başladı. Fedakârlık, sevgi, sabırla bizleri büyüten Babalar Günü'ne az bir zaman kaldı. Değeri ölçülemeyen Babalarımız için tüm gözler Babalar Günü'nün ne zaman kutlanacağına çevrildi. Babalar Günü 2019 yılında ne zaman?

Babalar Günü ne zaman sorusunun cevabı bolca araştırılmaya başlandı. Bizi karşılıksız sevgiyle büyüten babalarımız için güzel bir gün geçirmek ve sürpriz yapmak isteyen çocuklar Babalar günü heyecanını yaşamaya başladı. Babalar Günü’nün ne zaman kutlanacağını merak eden çocuklar heyecanla Babalar Günü hangi güne denk geliyor sorusunun cevabını araştırmaya başladı. Peki 2019 Babalar Günü ne zaman kutlanacak? İşte Babalar Günü’nün kutlanacağı tarih….

2019 Babalar Günü tarihi belli oldu. Babalar Günü birçok ülkede Haziran ayının üçüncü pazar günü kutlanıyor. Babalar Günü bu yıl, 16 Haziran 2019 Pazar günü kutlanacak.

Reklam Alanı


Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd’un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran’ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır. Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910′da Washington’un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon’ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD’de resmi tatil ilan edilmiştir.

 

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

 

 

En önemli aksesuarı saat olan babalar için yeni bir saat

Tüm gün ayakta durmak zorunda olan babalar için konforlu bir ayakkabı

Önümüz yaz. Rahatlıkla kullanabileceği bir şapka  http://www.hediyepromosyon.com/

Kendin yap çalışmalarını seven babalar için sevebileceği hobi malzemeleri

Nostalji seven babalar için fotoğraflarını güzelce yerleştirebileceği fotoğraf albümleri ve diğer http://www.hediyepromosyon.com/

Babanızın baş harfine göre kol düğmesi ve ya kemer

İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz. Yeni doğan bebeğe de yine aynı tarz bir body ile baba oğul- baba kız bir takım hediye alabilirsiniz. Ya da Babalar Günü‘nde babanızın en sevdiği bir filmin posterine resmiyle bir montaj yaptırtıp ona etkileyici bir hediye alabilirsiniz.

Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi.

Yine babanızın mesleğine göre ismiyle beraber nakışlı bir havlu ya da “Süper Baba” yazılı, isminin baş harflerinin nakışlandığı bir bornoz ile onu çok özel hissettirebilirsiniz.

 

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.