(BH) - BLOK HABER | Haber Girişi: 15.10.2021 - 16:41, Güncelleme: 15.10.2021 - 16:41

Başkan Gültak 2021 yılını 100 milyon TL gelirle kapatmayı hedefliyoruz

 

Başkan Gültak 2021 yılını 100 milyon TL gelirle kapatmayı hedefliyoruz

Başkan Gültak 2021 yılını 100 milyon TL gelirle kapatmayı hedefliyoruz
Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; göreve geldikleri 2019 yılı Mart ayı yerel seçimlerinden bu yana geçen 30 aylık süreçte, belediyenin 24 milyon TL’yi aşan miktarda borcunu ödediklerini ifade etti; 2021 yılını 100 milyon TL tutarında bir gelirle kapatmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Akdeniz Belediye Meclis toplantısında; belediyenin “2022 Mali Yılı Bütçesi ile 2022 Mali Yılı Performans Programı” da oybirliği ile kabul edildi. Başkan Gültak, “Bizim dönemimizde 36 ay vade ile kredi çektik. Yani kendi dönemimizi esas alıyoruz. Kimseye borç bırakmak gibi bir niyetimiz yok” dedi. Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı ikinci birleşimini; M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda, konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantı; Karaduvar sahilinde 9-10 Ekim’de 60 bini aşkın insanın ziyaretiyle gerçekleşen 2’inci Karaduvar Balık Festivali’ni tanıtıcı film gösterimi ile sürdü. Başkan Gültak, filmin ardından yaptığı konuşmada; “Bu seneki balık festivalimize ilkinden daha fazla kalabalık, farklı illerden insanlar geldi. Birçok ulusal kanalda festivalimizden bahsedildi. Karaduvar; ülkemizin en önemli balıkçı kasabalarından biri. Biz olsak da olmasak da gelecek arkadaşlar, festivali sürdürmek zorunda olacak. Karaduvar Balıkçı Limanı da değişecek ve çok daha güzel olacak” diye konuştu. 2019-2020-2021 yılları gelir-gider tablosu Toplantıda Başkan Gültak, Meclis üyelerine; 2019-2020-2021 yıllarını kapsayan belediye bütçesi, borç durumu, gelir-gider durumu, İller Bankası kesintileri ve harcamalarla ilgili detaylı bir sunum ve bilgilendirme de yaptı. Başkan Gültak; “2021 yılında, ilk kez bu ay (Ekim), biz maaşları karşılayabildik. Onun dışında kötü aylarımız da oldu. Mesela 5’inci ay; yüzde 50 ile karşılamış İller Bankası. Toplam ortalama ise yüzde 67 Yani, göreve geldiğimiz günden bu yana İller Bankası’ndan aldığımız gelirin ortalamasını çıplak maaşlara oranladığımızda yüzde 67’sini karşılayabiliyoruz” dedi. “24 milyon TL’den fazla borç ödedik” Başkan Gültak; geçen 30 ayın 27’sinde, belediyenin kendi özgücü ve imkânlarıyla bütçeyi finanse ettiklerini, sadece kalan 3 ayda ise İller Bankası’ndan destek aldıklarını dile getirdi. Geçmişe ait 24 milyon küsur TL’den fazla borç ödediklerinin de altını çizen Başkan Gültak, şöyle konuştu; “Peki ne borç alınmış bugüne kadar? 120 aylık; toplamda anapara 14 milyon, faizi 10 milyon, ödenen miktar 7 milyon küsur. Bu paralardan 17 milyon TL borç kalmış. Diğeri, bizim dönemimiz; Meclisin desteğiyle 5 milyon TL borç almışız. Faizi ile ödemelerini yapmışız ve 3 milyon TL kalmış. 1 Temmuz 2013; bizden önceki belediye başkanının dönemi; 9 milyon anapara, 4 milyon faiz; 14 milyon küsur. Bu borcu da bitirmişiz. Diğer bir borç bizim dönemde, sizin desteğinizle aldık; 10 milyon TL. 1 milyon faiz, ödenen miktar 6 milyon TL. 5 milyon 400 bin TL bu borçlanmadan kalan borcumuz.”  
Başkan Gültak 2021 yılını 100 milyon TL gelirle kapatmayı hedefliyoruz


Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; göreve geldikleri 2019 yılı Mart ayı yerel seçimlerinden bu yana geçen 30 aylık süreçte, belediyenin 24 milyon TL’yi aşan miktarda borcunu ödediklerini ifade etti; 2021 yılını 100 milyon TL tutarında bir gelirle kapatmayı hedeflediklerinin altını çizdi. Akdeniz Belediye Meclis toplantısında; belediyenin “2022 Mali Yılı Bütçesi ile 2022 Mali Yılı Performans Programı” da oybirliği ile kabul edildi. Başkan Gültak, “Bizim dönemimizde 36 ay vade ile kredi çektik. Yani kendi dönemimizi esas alıyoruz. Kimseye borç bırakmak gibi bir niyetimiz yok” dedi. Akdeniz Belediye Meclisi, Ekim ayı ikinci birleşimini; M. Mustafa Gültak Başkanlığı’nda, konferans salonunda gerçekleştirdi. Toplantı; Karaduvar sahilinde 9-10 Ekim’de 60 bini aşkın insanın ziyaretiyle gerçekleşen 2’inci Karaduvar Balık Festivali’ni tanıtıcı film gösterimi ile sürdü. Başkan Gültak, filmin ardından yaptığı konuşmada; “Bu seneki balık festivalimize ilkinden daha fazla kalabalık, farklı illerden insanlar geldi. Birçok ulusal kanalda festivalimizden bahsedildi. Karaduvar; ülkemizin en önemli balıkçı kasabalarından biri. Biz olsak da olmasak da gelecek arkadaşlar, festivali sürdürmek zorunda olacak. Karaduvar Balıkçı Limanı da değişecek ve çok daha güzel olacak” diye konuştu.
2019-2020-2021 yılları gelir-gider tablosu Toplantıda Başkan Gültak, Meclis üyelerine; 2019-2020-2021 yıllarını kapsayan belediye bütçesi, borç durumu, gelir-gider durumu, İller Bankası kesintileri ve harcamalarla ilgili detaylı bir sunum ve bilgilendirme de yaptı. Başkan Gültak; “2021 yılında, ilk kez bu ay (Ekim), biz maaşları karşılayabildik. Onun dışında kötü aylarımız da oldu. Mesela 5’inci ay; yüzde 50 ile karşılamış İller Bankası. Toplam ortalama ise yüzde 67 Yani, göreve geldiğimiz günden bu yana İller Bankası’ndan aldığımız gelirin ortalamasını çıplak maaşlara oranladığımızda yüzde 67’sini karşılayabiliyoruz” dedi. “24 milyon TL’den fazla borç ödedik” Başkan Gültak; geçen 30 ayın 27’sinde, belediyenin kendi özgücü ve imkânlarıyla bütçeyi finanse ettiklerini, sadece kalan 3 ayda ise İller Bankası’ndan destek aldıklarını dile getirdi. Geçmişe ait 24 milyon küsur TL’den fazla borç ödediklerinin de altını çizen Başkan Gültak, şöyle konuştu; “Peki ne borç alınmış bugüne kadar? 120 aylık; toplamda anapara 14 milyon, faizi 10 milyon, ödenen miktar 7 milyon küsur. Bu paralardan 17 milyon TL borç kalmış. Diğeri, bizim dönemimiz; Meclisin desteğiyle 5 milyon TL borç almışız. Faizi ile ödemelerini yapmışız ve 3 milyon TL kalmış. 1 Temmuz 2013; bizden önceki belediye başkanının dönemi; 9 milyon anapara, 4 milyon faiz; 14 milyon küsur. Bu borcu da bitirmişiz. Diğer bir borç bizim dönemde, sizin desteğinizle aldık; 10 milyon TL. 1 milyon faiz, ödenen miktar 6 milyon TL. 5 milyon 400 bin TL bu borçlanmadan kalan borcumuz.”
 

Mersin HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersinblokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.