• 29 Mayıs 2020 | Cuma
anneler günü
anneler günü
anneler günü

BAŞKAN GÜLTAK, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

BAŞKAN GÜLTAK, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, İslam Âleminin kandilini kutladı.

Mevlid Kandili’nin, İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in dünyaya gelişinin yıl dönümü olduğunu hatırlatan Başkan Gültak; yayınladığı mesajında;

Reklam Alanı


“Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyaya teşriflerinin 1448’inci yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Rahmet Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV); insanlığın en buhranlı ve karanlık döneminde dünyayı ve insanlığı şereflendirerek aydınlık çağın yaşanmasına vesile olmuştur. Bu mübarek gün ve gece; Sevgili Peygamberimizin, tüm insanlığa örnek yaşayışını, Hadis-i Şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için bir fırsattır.m Sevgili peygamberimizin örnek hayatını, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, dürüstlüğünü, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Bu duygularla İslam Âleminin Mevlid Kandili’ni kutluyor, tüm insanlık için barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.