Dünya Bakliyat Gününde Mersin’de Minikler Bakliyat Dağıttı

Dünya Bakliyat Gününde Mersin’de Minikler Bakliyat Dağıttı

MTSO 3 No’lu Hububat ve Bakliyatın İşlenmesi ve Ticareti Meslek Komitesi öncülüğü, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (#MTSO) ile Mersin Ticaret Borsası (#MTB) işbirliğinde, Dünya Bakliyat Günü dolayısıyla Bakliyat Ürünleri Dağıtım Projesi Lansmanı düzenlendi. İlki geçen yıl başlayan ve bu yıl Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Okulu’ndaki etkinlikle devam eden organizasyon kapsamında Mersin genelindeki 23 okulda öğrencilere 12 bin paket bakliyat ürünü dağıtıldı.

Bakliyat konusunda farkındalık oluşturmak, insan sağlığı açısından faydalarına dikkat çekmek ve tüketimini artırmak hedefiyle küçük yaşlardan itibaren halkın bakliyat ürünleriyle tanışması adına okullarda düzenlenen etkinliğe Mersin Valisi Ali İhsan Su, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Meclis Başkanı Hamit İzol, MTB Başkanı Abdullah Özdemir ile 3 No’lu Komite üyeleri katıldı. Okudukları şiirlerle, danslarıyla, gösterileriyle öğrenciler törene renk katarken, tören sonunda dağıtılan pişirilmiş bakliyat ürünleri de büyük beğeni topladı.

Reklam Alanı


Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.