• 3 Nisan 2020 | Cuma
evde kal

Kayıp Bekçi Oktay Avcı Kıbrıs’ta Bulundu İddaisı

Kayıp Bekçi Oktay Avcı Kıbrıs’ta Bulundu İddaisı

Kıbrıs Yenierenköy‘de deniz kıyısında, bir erkek cesedi bulundu. Bulunan cesedin 30 gün önce Mersin‘in Tarsus İlçesi’nde  kayıkla açıldıkları denizde kaybolan Bekçilerden Oktay Avcı’ya ait olduğu düşünülüyor.
Henüz kimlik tespitinin yapılamadığı haberinin ardından, cansız bendenin kayıp bekçi Oktay Avcı’ya ait olması ihtimali nedeniyle Baba İbrahim Avcı, kimlik tespiti için Kıbrıs’a gidecek.
Kıbrıs Gazetesi internet sitesinde bulunan cesede dair çıkan haber ise şöyle;
KİMLİK TESPİTİ YAPILAMADI…
Cesedin bulunduğu sahile çok sayıda ekip gönderildi.
Sağlık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından ceset, otopsi için Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Cesedin kimliği henüz tespit edilemedi
Gazete internet sitesinde yer alan haberin devamında, Yenierenköy sahilinde tanınamayacak durumda bir erkek cesedi bulundu. Cesedin kimliğinin tespitiyle ilgili polisin araştırma ve soruşturması sürüyor.
Kimlik tespiti yapılamayan deniz kıyısındaki meçhul cesede otopsi yapılacak.
Yenierenköy sahilinde dün saat 09.30 sıralarında, bir köylü, kaybettiği küçükbaş hayvanını ararken tütün fabrikasının alt kısmında, sahile vuran tanınmaz hale gelen bir ceset görerek polise haber verdi.
Yenierenköy Sağlık Merkezi Doktoru Ayla Akçin de olay yerine giderek bir erkeğe ait olduğu tespit edilen cansız beden üzerinde inceleme yaptı. Olay yerine İskele Polis Müdürü Gökay Karagil, Polis Müdür Yardımcısı İbrahim Ulusoy, Başmüfettiş Nihat Can, Müfettiş Kubilay Çavuşoğlu, Müfettiş Muavini tahkikat subayı Erdim Kara, karakollar bölge sorumlusu Hüseyin Özdoğdu ve Ziyamet Polis Karakolu görevlileri de giderek incelemelerde bulundu.
Henüz kimliği belirlenemeyen meçhul cansız beden olay yerine gelen polis cenaze aracıyla Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.