• 3 Nisan 2020 | Cuma
evde kal

Mersin Büyükşehir Kulübü Basketbol Takımı Namağlup Şampiyon Oldu

Mersin Büyükşehir Kulübü Basketbol Takımı Namağlup Şampiyon Oldu

BUYUKSEHIR SPOR KULUBU BASKETBOL TAKIMI YEREL LIG’DE NAMAGLUP SAMPIYON OLDU

Mersin Büyükşehir kulübü Basketbol takımı nağmağlup şampiyon olarak yüzleri güldürdü.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yerel ligi namağlup şampiyon olarak tamamlayan ve bölgesel ligde mücadele etmeye hak kazanan Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Basketbol Takımı oyuncularıyla bir araya geldi.
Ziyarette, Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Büyük Erkekler Basketbol Takımı oyuncuları kazandıkları şampiyonluk kupasını ve 33 sırt numaralı takım formasını BaşkanSeçer’e sundu.

Reklam Alanı


Seçer: “Başarılarımız devam edecek” açıklamasında bulunurken
şöyle devam etti:

“Bizim için bütün amatör kulüpler önemli. Biz Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü olarak Mersin’de faaliyet gösteren diğer amatör spor kulüpleriyle bir rekabet düşüncesinde değiliz elbette ki. Onlar da bizim kardeş kulüplerimiz. İşbirliği yaparız, elbirliği yaparız, beraberlik yaparız. Bizim derdimiz topyekûn Mersin’de amatör spora katkı sunmak, amatör sporun kente sağlayacağı olanakları kentin kullanmasını sağlamak.Çünkü spor demek barış demek, bir arada olmak demek, huzur demek, kardeşlik demek. Spor çok evrensel bir kavram. Bunu var etmeye çalışıyoruz. Sporun olduğu yerde centilmenlik olur. Çünkü sporcu yarışırken centilmenliğin önemli olduğunu bilir. Takım çalışması olur. Takım çalışmasının ne demek olduğunu sporcu bilir. Birliktelik olur. Ayrım olmaz. Çünkü siz takımları oluştururken herhangi bir siyasi görüş, etnik yapı, renk, dil gibi bir takım ayrımlara girmezsiniz. Sporun olduğu yerde gençlerimiz kendilerini, özellikle çağımızın en büyük sorunlarından biri olan, madde bağımlılığı gibi toplumu yoran, aileleri yoran, üzen bir takım kötü alışkanlıkların dışında bulur.”

“İnşallah ileride tüm dünyaya, Avrupa’ya sesimizi duyurma imkânımız olacak”

Sporun bir kentin tanıtımına önemli katkılar yaptığını da vurgulayan Başkan Seçer, “Bakın büyük erkeklerde başarılı olduk. Şimdi bölgesel ligde mücadele edeceğiz. Orada da başarılı olursak 2. Lig’e çıkacağız. Önce şehir duydu, sonra bölge duyacak, sonra ülke duyacak. İnşallah daha ilerleyen dönemlerde de tüm dünyaya, Avrupa’ya sesimizi duyurma imkanımız olacak. Kentimizi, ülkemizi tanıtma imkanımız olacak. Bunlar önemli gelişmeler. Bizim de arzu ettiğimiz, istediğimiz yöneticiler olarak bu. Daha çağdaş, daha tanınmış, refah düzeyi artmış bir kent olalım. Mersin eğitimi yüksek, sanatın, kültürün konuşulduğu, yaşandığı bir kent olsun. Dünyada saygın bir kent olalım. İstiyoruz ki herkesin yüzü gülsün. Bu memlekette herkes çocuğuna iyi bir eğitim verdirebilsin, sıcak yuvada, evde yaşatabilsin. Spor yapma imkanları olsun. Temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip yurttaşlarımızın bu imkanlardan faydalanmasını sağlayalım. Bizim de arzu ettiğimiz bu”dedi.
Büyükşehir’in erkek basketbol takımı için hedef 2. lige çıkmak

Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Büyük Erkekler Basketbol Takımı, Yerel Ligler 2019-2020 sezonunda çıktığı 10 maçta da galip gelerek şampiyonluğa uzandı ve Bölgesel Lig’de mücadele etmeye hak kazandı. Mersin Büyükşehir Belediye Spor’da şimdi hedef 2. Lig’e çıkmak.Mersin Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Büyük Erkekler Basketbol Takımı kaptanlarından Önder Fındık da takım arkadaşları adına yaptığı konuşmada, Başkan Seçer’e katkılarından dolayı teşekkür etti ve 2. Lig’e yükselecekleri sözünü verdi.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.