• 2 Temmuz 2020 | Perşembe

Mersin’den Ankara’ya 10 Kasım İçin Pedal Çevirecekler

Mersin’den Ankara’ya 10 Kasım İçin Pedal Çevirecekler

10 Kasım Ata’ya saygı pedala engel yok‘ etkinliği kapsamında 10 Kasım’da Anıtkabir’e Türk Bayrağı’nı asmak için Mersin’den yola çıkan 3’ü görme engelli 13 bisiklet sürücüsünün yolculuğu bugün başladı. Grubu yolcu etmeye sadece Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın gelmesi dikkatlerden kaçmadı.

Reklam Alanı


Mersin’den Anakara’ya kilometrelerce yolu bisikletle gidecek olan 13 kişilik grubun yolculuğu başladı. 3’ü görme engelli 13 bisikletlinin katıldığı ’10 Kasım Ata’ya saygı pedala engel yok’ etkinliği kapsamında Toroslar ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan gruba ilçe belediye başkanı Atsız Afşın Yılmaz da eşlik etti.

Toroslar Belediye Başkanı Yılmaz; ‘’ ‘10 Kasım Ata’ya saygı pedala engel yok’ projesi kapsamında 10 Kasım’da Anıtkabir’e Türk Bayrağı’nı asacak olan heyete yola çıkmadan önce Cumhuriyet Meydanımızda düzenlediğimiz bir törenle şanlı bayrağımızı teslim ederek hayırlı yolculuklar diliyoruz’’ şeklinde konuştu.

10 Kasım’da Ankara’da olması planlanan 13 kişilik grubu yolcu etmeye Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz haricinde kimsenin gelmemesi ise tepki çekti. ‘ATA’ya Saygı Pedala Engel Yok’ etkinliğinde 3’ü görme engelli 13 bisiklet sürücüsünün Mersin’den hareket ederek Ankara’ya kadar pedal çevirip, 10 Kasım’da Atamızın huzuruna çıkmayı hedeflediği etkinliğe Mersin belediyeleri sessiz kaldı. Belediyelerin böyle anlamlı ve güzel bir etkinliğe sessiz kalmasını anlayamadıklarını dile getiren MERBİSDER dernek yönetimi ve üyeleri destek beklediklerini ifade ettiler.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.