• 3 Haziran 2020 | Çarşamba
anneler günü
anneler günü
anneler günü

Mezitli Belediyesi Türkiye’ye Bir Ödül Daha Kazandırdı

Mezitli Belediyesi Türkiye’ye Bir Ödül Daha Kazandırdı

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın gurur projesi olan Kadın Üretici Pazarı ülkemize Uluslararası bir ödül daha kazandırdı.

Üretici kadınlarımızın ekonomik ve sosyal yaşamda daha fazla yer alması amacıyla hayata geçirilen proje Milan Paktı Ödülleri kapsamında ‘Çevresel Zorluklar Ödülü’ne layık görüldü. Türkiye’den davet edilen tek belediye olan ve Washington Belediyesi ile birlikte şampiyonluğa uzanan Mezitli Belediyesi’nin projesi salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışladı.

Reklam Alanı


Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ödülünü Marsilya Başkonsolosu Arda Ulutaş ile birlikte aldı.

Canlı olarak da yayınlanan ödül töreninde Başkan Neşet Tarhan, konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yeryüzünde yaratılan her ne varsa kadınların eseridir” ve ozanımız Neşet Ertaş’ın “Kadınlar insandır, biz insanoğlu” sözleriyle başladı.

Ödülü tüm dünyadaki üretici kadınlar adına aldığını ifade eden Başkan Tarhan, Kadın Üretici Pazarını uluslararası platformlarda duyurduklarını ve dünya geneline yayacaklarını söyledi. Dünyada iklim hareketlerinin yansımaları ve halkın temiz gıdaya ulaşması konusunda belediyelerin yaptıkları çalışmaların değerlendirildiği Milan Kentsel Gıda Politikası Paktı toplantısına Türkiye’den çağrılan tek belediyenin Mezitli Belediyesi olmasının çok anlamlı olduğunu ifade eden Başkan Tarhan,

“Mezitli’mize Uluslararası bir ödül daha kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Ödülün yanı sıra, Kadın Üretici Pazarını uluslararası platformlara taşımak ve uygulamak için bir çok kentten, proje tanıtımı çağrısı almak onur verici. Aynı inançla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.