• 2 Haziran 2020 | Salı
anneler günü
anneler günü
anneler günü

Müjde geldi : 2 bin 153 Personel Alınacak !

Müjde geldi : 2 bin 153 Personel Alınacak !

bakan_pakdemirli_personel_alim_mujdesi_verdi_2_bin_153_personel_alinacak

2 bin 153 personel alım müjdesini Bakan Pakdemirli  verdi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Türkiye’de memur ve personel alım ilanlarını bekleyenler için müjdeyi Mersin Blok Haber  aracılığıyla verdi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yaptığı açıklamada 15-22 Mayıs tarihleri arasından 2 bin 153 personel alımı yapılacağını duyurdu.

Reklam Alanı


Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de binlerce kişi işinden olurken iş arayanlar için personel alımı müjdesi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’den geldi.

BAKAN PAKDEMİRLİ DUYURDU: 2 BİN 153 PERSONEL ALINACAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli personel alımı bekleyenler için yaptığı açıklamada, “2 bin 153 sözleşmeli personel istihdamı için başvuruları 15-22 Mayıs’ta alacağız.” ifadelerini kullandı.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanacak personel alım genel başvuru şartları şöyle:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

c)18 yaşını tamamlamış olmak,

d) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

e) Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.

f) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı alıyor olmamak.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.