• 20 Kasım 2019 | Çarşamba

Otomobil devi Volkswagen, Yeni Fabrikanın Yeri İçin Türkiye Kararını verdi

Otomobil devi Volkswagen, Yeni Fabrikanın Yeri İçin Türkiye Kararını verdi

Dünya otomobil sektörünün önde gelen Alman otomobil devi Volkswagen AG, yeni bir fabrika açmak için çalışmalara başladığını ve bu fabrika için yer aradığını ifade etmişti.

Yaklaşık 5 bin kişi için iş kapısı olacak olan yeni fabrikanın yeri belli oldu. Şirket merakla beklenen yeni fabrika kararını sonunda verdi. Bünyesinde Audi, Skoda ve Seat’ı bulunduran Volkswagen, yeni fabrikasını İzmir yakınlarında açacak.

Reklam Alanı


Bulgarsitan ve Türkiye arasında uzun süre tercih yapmak için çalışma yapan VW’nin fabrikasını İzmir çevresine inşa edileceği kaydedildi.

MERSİN BÜROKRASİSİ CILIZ KALDI

Şirketin tercih sürecinde Mersin’de sadece, Mezitli ve Toroslar Belediye Başkanları ile Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli’den talep gelmişti.

Bu taleplere Mersin’in diğer siyasetçileri ve bürokrasilerinden destek gelmediği için oldukça cılız kaldı. Böylelikle Mersin büyük bir ekonomi hamlesini kaçırmış oldu. (Mersin Blok Haber)

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.