• 2 Temmuz 2020 | Perşembe

Tarsus’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Tarsus’ta 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

19 Ekim Muhtarla Günü nedeniyle Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kutlama töreni düzenlendi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Ercan Elbir, ilçe protokolü, Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü ile çok sayıda muhtar katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tarsus ve Çamlıyayla Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Naci Güllü, Muhtarların herhangi bir siyasi parti olmadan direk halk tarafından seçildiğine dikkat çekerek muhtarlar olarak vatandaşların hizmetlerinde olduklarını söyledi.

Reklam Alanı


Muhtarlık görevinin önemine değinen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Muhtarlık, vatandaşlar devlet arasında ki en iyi köprüdür. Muhtarlık müessesinin en büyük bir özelliği de vatandaşların hüzün ve sevinçlerinde yanlarında olmasıdır”dedi.

Törende konuşan Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel Otcu ise, “Bizler muhtarlarımıza değer veriyoruz. Muhtarlarımız halkın seçtiği kişi olarak mahalleler ile ilgili sorun ve sıkıntıların karar alma sürecinde olmalarını istiyoruz. Tüm muhtarlarımızın gününü kutlar, hayatını kaybeden muhtarlarda Allah’tan rahmet dilerim.”ifadelerini kullandı.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.