• 15 Temmuz 2020 | Çarşamba
İlkay Beyti TUTUCU

1969 Tarsus Doğumlu Atatürk İlkokulu-İçel Anadolu Lisesi- Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Mezunu Uluslararası firmalarda Satış Müdürlüğü (Bosch-Schwarzkopf &Henkel-Reckitt Benckiser -Doluca) Yıldız Harita Müh. Reklam Yöneticilik İBT Medya Yöneticilik

Bir Belediye Hayal Ediyorum…

Bir Belediye Hayal ediyorum,

Meclisinde iyiye iyi diyen ve hizmette devamlılık için hangi partinin yönetimde olduğuna bakmadan söylemde değil icraatta belediyeye destek veren, niyet okumayan bir muhalefetin olduğu bir belediye hayal ediyorum.

Reklam Alanı


Fizibilite etüdü yapan, tedariklerde satın alma gücünün farkında olup bunu kullanan, zarar edeceğinin verimli olmayacağının farkına varabilip, halkın kendisine emanet ettiği bütçeyle yeni makineler almayan, sanki kendine mal veren esnaf Tarsus esnafı değilmiş, burada çalışanlar Tarsus halkı değilmiş gibi davranıp her eleştiriye ‘Bunların Rantları kesildi veya kesilecek ondan yapıyorlar ‘ kolaylığına kaçmayan, her adımda halkımızı dinleyeceğiz onlarla bir olacağız söylemine hayat veren ticarethane olmadığının farkında olan bir belediye hayal ediyorum.

Basına “Basit Bir Yerel Basına Bile” demeyen, bir kambur, bir problem değil halka ulaşmak için bir iletişim aracı olarak gören bir belediye hayal ediyorum.

Seçim söylemlerinde kullandığı kavga etmeyen birleştirici, Mevlana’nın hep kullandığı sözü gibi ‘Ne arıyorsan osun’ sözüne uygun bir çalışma ve yaşam sitilini hayata geçiren bir belediye hayal ediyorum.

Başkanı dedikodu yapmayan bir belediye hayal ediyorum.

Kendisine hayırlı olsuna gelenlere ad vererek geçmiş dönemde iş yapanların dedikodusunu yapmak yerine muktedir olduğunun farkında olarak problem olduğunu düşündüğü firmaları yanına çağırarak neden sonuç ilişkisi kuran bir belediye hayal ediyorum.

Geçmişte yapılan ve yapılmakta olan projeleri sahiplenerek,  devlette devamlılığın esas olduğunu idrak ederek, hakkı haklıya vererek onları da onure ederek hatta teşekkür eden, işlerin yürümesini sağlayan ama bir haksızlık varsa yasal mercilerde halkın hakkını arayan bir belediye hayal ediyorum.

Seçim döneminde vaat ettiği projeleri, geçmiş dönemden başlayan ve devam eden projelerin hangi aşamada olduğunu ve ne zaman tamamlanmasını planladıkları kendi belirleyecekleri dönemlerde (2 ayda 3 ayda bir ?) basın ve sosyal medya üzerinden açıklayan bir belediye hayal ediyorum.

Aradığımda ulaşabileceğim, olur ya ulaşamadığımda cevapsızlara mesajlara geri dönüş yapabilen bir kalem müdürlüğü, bir başkanlık hayal ediyorum.

110 gün geçtiğinde ben bunları yaptım bunları şu yüzden yapamadım diyebilen, sabrın da bir sonunun olduğunu bilen bir belediye hayal ediyorum.

Geçmişle hesabını görürken geleceği planlayan ve günü yaşayan, bunları kavga etmeden kimsenin arkasında konuşmayıp karşılıklı konuşan, uzlaşıcı bir belediye hayal ediyorum.

Kervan yolda düzülür hesabını bırakıp planlı davranan ve bu planları halkıyla paylaşan bir belediye hayal ediyorum.

Mezhebine, dinine, ırkına ahbap çavuş ilişkisine göre değil, iş bitirme kabiliyetine, iş kalitesine, fiyatına göre (diğer kriterler sağlandıktan sonra) göre iş dağıtımı yapılan, sorulduğu zaman o ay kaç ihaleyi kime kaç liraya verebildiğini açıklayan veya sorulmadan sitesinden yayınlayabilen bir belediye hayal ediyorum.

Kentimde  huzurlu bir ortam sağlayan , temiz bir şehir sunan , sakin bir trafik, sosyal aktivite , gelişmiş bir üniversite için uygun ortam, Gıda OSB gibi istihdamı destekleyici projeler ve bu tür projelere destek veren, İŞGEM gibi istihdam sağlayan projelerin desteklenmesine devam eden ve yenilerini planlayan bir belediye hayal ediyorum.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.