• 7 Aralık 2019 | Cumartesi

Yüzdüğünüz kirli havuzun kirli sularını Tarsus’a sıçratmayın!

Kadir Sertel Otcu, Tarsus Kaymakamlığına kısa bir süre önce yapılan atama ile görevine başladı. Tarsus’a göreve başladığı günden bu yana gerek çalışkanlığıyla gerekse de vatandaş kimliği ile olsun dikkatleri bir anda üzerine çekti.

Ne var ki bu çalışkanlığı birilerini rahatsız etmiş olmalı ki, “çamur at izi kalsın tarikatına“mensup bazı şahıslar harekete geçerek çirkin ve aslı olmayan bir iftira ile karalama kampanyası başlattılar.

Reklam Alanı


Ama ne var ki genç ve dinamik olan Kaymakam Otcu, yerinde ve hızlı bir şekilde yaptığı açıklamayla atılan iftirayı münferitlerin yüzüne çarptı.

Farklı çalışmalarıyla dikkat çeken Kaymakam Otcu, vatandaşın her sorununa eğilen, dinleyen, imkân dâhilinde çözüm üretmeye çalışan ve halkın arasında olan bir kişiliğe sahip.

Dikkat ettiğim bir başka hususta; kimsenin gitmediği, sorununa eğilmediği çözüm üretmediği vatandaşın evine gidip onlarla oturan, birlikte zaman geçiren, dertlerini dinleyen bir kaymakam olunca elbette takdir edilmesi gereken bir durumdur.

Demem odur ki; bir kaymakam sadece kâğıt üzerinde veya anlatılana göre değil gerektiğinde gidip olayı bizzat yerinde kendi gözleriyle görmesi, incelemesi vatandaş için çok daha sıcak bir durumdur. Devletin sıcak elini sırtında gören gariban vatandaş sorunlarını ve çektiği zorlukları bir nebzede olsa unutacaktır. Şeyh Edebali’nin Osmanlı Devletinin kurucusu Osman Gazi’ye dediği gibi ‘’ İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın’’da dediği üzere insan yaşarsa devlet var olur. Merkezinde insanı memnun etmek ve insana hizmeti şiar edinen bir sistemin olması, her şeyin yolunda gitmesini daha da kolaylaştıracaktır.

Birkaç kelamda bazı Tarsus ve Tarsus halkına iyilik yaptığını sananlara gelsin. Birilerine yakınlığıyla dile getirilmeye çalışılan bir kaymakam kısa bir sürede herkesi tanıyamaz tanıması da mümkün değildir. Zamanla hem çalıştığı mesai arkadaşlarını hem de ara ara bir araya geldiği herkesi çok daha iyi tanıyacaktır. Şu da bir gerçek ki kolay kolay kaymakam olunmuyor. Bu göreve gelen biri de bırakın liyakatli, realist ve pozitif düşünceye sahip olması muhtemeldir.

Her kesimin sorunlarına eğilen, ilgilenen ve halktan biri olan Kadir Otcu’yu rahat bırakalım. Çalışmalarına yardımcı olmuyorsak bari yoluna engel koymayalım. Bırakalım adam çalışsın Tarsus’a hizmet etsin, bir şeyler kazandırsın.

Ha birde gördüğüm bir tespiti de söyleyeyim Kaymakam Otcu pek de makam sevdalısı biri değil. Uzun lafın kısası havuzun kirli sularında yüzerek kirli sularınızı bu kente ve bu kente hizmet edenlere sıçratmayın..

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.