• 3 Nisan 2020 | Cuma
evde kal
Sevim DEMİRÖZ

Yazar (Baykuş Nöbeti) /

Her Taşın Altında Sen Üstünde Meşalen

Hani bazı insanlar vardır; mesela yaramaz çocuklar… Bir odaya girseniz ve yerde kırık bir vazo görseniz aklınıza ilk o yaramaz çocuğun ismi gelir. Örnekler çoğalabilir ama konuya geleyim; Corona Virüs duyulmaya başladığında aklıma gelen ilk isim nedense Amerika oldu. Amerika, Corona Virüs yayılmaya başladığında aklımdan hiç çıkmayan isim haline geldi. Zaten uzun bir süredir hep aklımda… Uyuyorum Amerika, su içiyorum Amerika, dişlerimi fırçalıyorum Amerika; platonik sövüyorum denebilir.

Corona Virüs Biyolojik Silah mıdır, değil midir?

Reklam Alanı


Çin, Amerika’ya karşı uyguladığı vergilerde düşüşe geçti. İran, dolaylı ya da direk yaptırıma maruz kaldı, bütün ülkeler teyakkuzda, gaip’ten gelen ses gibi ulvî bir ritüelle virüs’ü durduracak aşı’nın bulunduğunu duymak istiyoruz ve normalinde isteseler 3 günde uzay mekiği tasarlayıp fezaya fırlatacak uluslar Aralık 2019’da ortaya çıkan bu salgın için Şubat ayı da devrildiği halde bir türlü aşıyı bulamadı… Ne garip bir durum değil mi? (Bulunduğu söylendi ama aşı hâlâ piyasada yok)

Corona Virüs diyorum, Amerika’nın işidir diyorum, bu tip salvolar genelde bunların stilidir diyorum; “taktın Amerika’ya” diyor bir ses. Bir tarafta Yunanistan, diğer tarafta İran derken şimdi de Irak’ta görülen salgın hastalık için kaç kişi öldü? Resmi rakamlar 2 bin 746, resmi olmayan kaynakların rakamları ise şayet doğruysa durum gerçekten çok vahim. Türkiye’de önlemler arttırılmaya devam ediyor ancak yine döne dolaşa bu işin çözüm noktasını Amerika’ya getireceğim çünkü, bu defa ben Amerika’ya değil, Amerika bize taktı gibi görünüyor. Saplantılarını paraya çevirme hastalığını tedavi ettirmek yerine başkalarını hasta etmeyi ve onlardan para kazanmayı yani tümsekli emperyalizmi (bazı tümseklerin yansıması çukurdur) amaç edinen Amerika bugün şöyle bir açıklama yaptı:

“2,5 milyar dolar verin, bu sorunu çözelim”

Haklı çıkınca sevinenlerden değil, sinirlenenlerdenseniz yalnız değilsiniz. Trump yaptığı bir açıklamada “2,5 milyar dolar fon istediğini, aşı çalışmalarının devam ettiğini, şüpheli Corona Virüs taşıyıcılarının gözetim altında tutulduğu söyledi, sonra ekledi; “Corona Virüs yüzünden borsa düşüşe geçti,  aşı’dan sonra yükselecektir…ve ekledi “ben kazanınca borsa yükselecektir”

Aşı, Amerika tarafından piyasaya sürülürse yine onların kazancına olan bir hamle gerçekleşmiş demektir. Bu da salgının biyolojik silah olarak kullanıldığını düşünenleri haklı çıkarır ancak, bazı durumlar vardır haklı olmak pek bir işe yaramaz, bu durum da onlardan sanırım…

Yapılacak en iyi şey tedbir almak… sadece Corona Virüs salgını için değil, hastalıklı olan her “şey” için, çünkü (bence) vazoyu kıranı bulduk.

 

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.