İNSANOĞLU

İnsanlar bir anda dünyadan yok olsa diğer canlıların bunu neredeyse hiç  farketmeyeceği halde bakteriler  bir anda yok olsa hayatın bir haftada biteceğini bilir misiniz?

Yani gözümüzle  görmediğimiz küçüklükteki canlıların varoluşumuza katkısı  varken ,  biz kendimizi üstün sanıyoruz.

Reklam Alanı


Minicik bir virüsten korkacak kadar  önemliymiş hayatımızdaki yerleri.

Doğa bizden intikam alıyor olabilir. O koca bedenlerimizle bizden başka  canlı yokmuşcasına  yaşadık bu hayatı. Sadece biz varmışız gibi yedik piknik alanlarında bıraktık çöplerimizi ,

Yanımızdan geçen hayvanların aç yada susuz olduğunu düşünmedik hiç.  Kaç kişi karıncayı öldürmemek için bastığı yere bakıyordu ki ,

yada kaç kişi ellerini yıkarken suyun ve sabunun  önemini anlıyordu ?  Kolonyası yapılan limonlar hiç bu kadar  önemli hissetmemiştir kendini.

Gözle  görülemeyecek kadar  küçük bir bakteri  bütün hayatımızı durdurdu . Her yediğinizi , içtiğinizi, gezdiğinizi  paylaştığınız sosyal medyanız # evdekal çağrısıyla doldu.

Sağlığın paradan daha kıymetli olduğunu öğretti bazılarına. Bazılarına sarılmanın gerçekten ne  kadar  güzel bir  his olduğunu. Ailesiyle vakit geçirmeyi unutanları toplayıverdi evlerine.

Kimse keyfi için dışarı çıkamaz hale geldi.’Yeter ki  Sağolsunlar görüşemezsekte olur” kelimesini bile kulandık sevdiklerimize.

Karşı komşumuzu bile özletecek kadar  büyükmüş meğer göremediğimiz o bakteri.

Yani demem şu ki; varlığın sadece kendine  büyük insanoğlu. Hava ,su , toprak ve gökyüzü bizsiz gayet iyi.

Geri döndüğümüzde bunu hatrımızdan çıkarmayalım.

Bizde misafiriz burada ev sahibi değil.

Doğa insan olmadan yaşar ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz.

Abone olun

Mersin Blok Haber'e abone olup, Mersin ile ilgili son dakika haberleri, hava durumu ve tren saatlerindeki değişikkleri anında haberdar olabilirsiniz.