lösev

Tarsus Belediyesinden Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

Eğitim 16.01.2023 - 17:43, Güncelleme: 16.01.2023 - 17:43 5821+ kez okundu.
 

Tarsus Belediyesinden Üniversite Öğrencilerine Eğitim Yardımı

Tarsus Belediyesi 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı.

Mersin’in Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı. Öğrencilerin, 16 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihleri arasında tarsus.bel.tr adresinden başvuru yaparak burs almaya hak kazanabileceği belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada:" Öğrencilerin burs başvurusunda bulunması için gerekli şartlar da ailesinin Tarsus’ta ikamet ediyor olması, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yükseköğretime kayıt yapmış olması ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında tam burslu olarak vakıf üniversitesine kayıt yapmış olması gerekiyor. Burs başvurusu için istenen belgeler ise, öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair ’öğrenci belgesi’ ve anne veya babanın ikametgah, ÖSYM yerleşme sonuç ve transkript belgeleri gerekiyor"denildi. Önlisans öğrencilerinin bin 600, lisans öğrencilerinin ise 3 bin 200 TL eğitim desteği alacağı ifade edildi. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, "Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin güvencesi olan sizlere eğitim desteği başvurularımız başladı. Her zaman yanınızdayız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi. Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı. Öğrenciler, 16 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihleri arasında tarsus.bel.tr adresinden başvuru yaparak burs almaya hak kazanabilecek.   ÖĞRENİM YARDIMI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim döneminde lisans ve ön lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmış öğrenciler için burs başvuruları başladı. Öğrencilerin burs başvurusunda bulunması için gerekli şartlar ise şöyle açıklandı. Öğrenci ailesinin Tarsus’ta ikamet ediyor olması,  2022-2023 eğitim öğretim yılında yükseköğretime kayıt yapmış olması ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında tam burslu olarak vakıf üniversitesine kayıt yapmış olması gerekiyor.   İSTENİLEN BELGELER Burs başvurusu için istenen belgeler ise şöyle; öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair “Öğrenci Belgesi”  (E-Devlet üzerinden alınacak), anne veya babanın ikametgâh belgesi (E-Devlet’ten alınacak olup anne-babanın ayrı olması durumunda detaylı nüfus kayıt örneği eklenmek zorundadır). ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi ve Transkript Belgesi gerekli olacak. Önlisans öğrencileri bin 600, lisans öğrencileri ise 3 bin 200 TL alacak.   Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin güvencesi olan sizlere eğitim desteği başvurularımız başladı. Her zaman yanınızdayız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi.
Tarsus Belediyesi 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı.

Mersin’in Tarsus Belediyesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı. Öğrencilerin, 16 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihleri arasında tarsus.bel.tr adresinden başvuru yaparak burs almaya hak kazanabileceği belirtildi.
Belediyeden yapılan açıklamada:" Öğrencilerin burs başvurusunda bulunması için gerekli şartlar da ailesinin Tarsus’ta ikamet ediyor olması, 2022-2023 eğitim öğretim yılında yükseköğretime kayıt yapmış olması ve 2022-2023 eğitim öğretim yılında tam burslu olarak vakıf üniversitesine kayıt yapmış olması gerekiyor. Burs başvurusu için istenen belgeler ise, öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair ’öğrenci belgesi’ ve anne veya babanın ikametgah, ÖSYM yerleşme sonuç ve transkript belgeleri gerekiyor"denildi.
Önlisans öğrencilerinin bin 600, lisans öğrencilerinin ise 3 bin 200 TL eğitim desteği alacağı ifade edildi.
Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, "Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin güvencesi olan sizlere eğitim desteği başvurularımız başladı. Her zaman yanınızdayız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Tarsus Belediyesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanan öğrencilere eğitim yardımı başvuruları başladı. Öğrenciler, 16 Ocak ve 17 Şubat 2023 tarihleri arasında tarsus.bel.tr adresinden başvuru yaparak burs almaya hak kazanabilecek.

 

ÖĞRENİM YARDIMI İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR

Tarsus Belediyesi " class="text-dark font-weight-bold" target="_blank"> Tarsus Belediyesi tarafından 2022-2023  eğitim döneminde lisans ve ön lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmış öğrenciler için burs başvuruları başladı. Öğrencilerin burs başvurusunda bulunması için gerekli şartlar ise şöyle açıklandı. Öğrenci ailesinin Tarsus’ta ikamet ediyor olması,  2022-2023  eğitim öğretim yılında yükseköğretime kayıt yapmış olması ve 2022-2023  eğitim öğretim yılında tam burslu olarak vakıf üniversitesine kayıt yapmış olması gerekiyor.

 

İSTENİLEN BELGELER

Burs başvurusu için istenen belgeler ise şöyle; öğrencinin kazandığı okula kaydını yaptırdığına dair “Öğrenci Belgesi”  (E-Devlet üzerinden alınacak), anne veya babanın ikametgâh belgesi (E-Devlet’ten alınacak olup anne-babanın ayrı olması durumunda detaylı nüfus kayıt örneği eklenmek zorundadır). ÖSYM Yerleşme Sonuç Belgesi ve Transkript Belgesi gerekli olacak. Önlisans öğrencileri bin 600, lisans öğrencileri ise 3 bin 200 TL alacak.

 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “ Sevgili öğrencilerimiz, geleceğimizin güvencesi olan sizlere eğitim desteği başvurularımız başladı. Her zaman yanınızdayız. Eğitim hayatınızda başarılar diliyoruz” dedi.

Mersin HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersinblokhaber.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.